Klientská zóna

Dimovová je juniorskou mistryní světa

Juniorská mistryně světa je z Litovle

Kajakářka Barbora Dimovová je juniorskou mistryní světa ve sprintu!!

Malebné rakouské městečko Murau bylo koncem července dějištěm mistrovství světa ve sjezdu na divoké vodě juniorů a U23. TJ Vodní sporty Litovel zde měla zastoupení v podobě tří reprezentantů, kteří si v boji o světové medaile nevedli vůbec špatně. Největšího úspěchu své sportovní dosavadní kariery dosáhla 16ti letá kajakářka Barbora Dimovová. Nejprve v klasickém sjezdu vybojovalastříbrnou medaili a dva dny po té dominovala ve sprintu. S přehledem vyhrála kvalifikaci a následně ve finále nenašla přemožitelku a přivezla tak do Litovle TITUL JUNIORSKÉ MISTRYNĚ SVĚTA. Tento skvělý úspěch doplnila ještě zlatou a stříbrnou medailí ze závodu družstev.

O tom, že Barbora se svým trenérem Keno Dimovem nad litovelským splavem skvěle vyladila formu, svědčí i fakt že startovala na Mistrovství světa v pěti jízdách a její „nejhorší „ umístění bylo druhé místo! Tento úspěch je o to cennější, že se jedná o historicky první individuální medaile z MS v kajakářské kategorii pro litovelského závodníka.

V Murau se jelo i MS do 23 let. Skvěle si vedl kanoista TJ Vodní Sporty Litovel Michal Šmoldas, který obsadil v kategorii C1m 4. a 8. místo a k tomu přidal dvě zlaté a dvě stříbrné medaile ze závodu družstev.

Litovelská debl kanoe Michal Šmoldas – Karel Šotola vybojovala 4. a 7. místo v individuální kategorii a zlato plus stříbro v soutěži družstev.