Klientská zóna

Frk oslnil

V Detroitu se to během léta mladými Čechy jen hemžilo. Kromě stálice Petra Mrázka dostal v brankovišti šanci také Matěj Machovský, v obranných řadách se ukázali Filip Hronek a Libor Šulák. Největší dojem ovšem zanechal útočník Martin Frk. Jeho vyhlídkyjsou velmi optimistické - sezonu hokejové NHL by mohl začít ve druhé formaci.

 

„Příprava se mu povedla na jedničku,“ chválil českou naději kapitán Red Wings Henrik Zetterberg. Frkovi se povedlo zejména utkání proti Bostonu, kdy se na výhře 5:1 podílel dvěma brankami a přihrávkou. Celkem nastoupil k pěti přípravným duelům.

„Dostal příležitost, kterou naplno využil. Zejména jeho střela je fenomenální,“ nešetřil komplimenty Zetterberg. Že by odchovanec karlovarského hokeje konečně natrvalo prorazil mezi světovoušpičku? Do nejslavnější ligy nakoukl už v uplynulé sezoně, ovšem v týmu Caroliny nestačil během dvou střetnutí zanechat trvalejší dojem.

 

V Detroitu mu ale kromě vlastní píle a talentu hrály do karet ještě další věci. Například neprodloužení smlouvys Andreasem Athanasiouem nebo zranění Tylera Bertuzziho, což zanechalo mezery na soupisce Red Wings.

A tak se už ve čtvrtek může stát, žeFrk nastoupí ve druhé útočné řadě po boku rychlíka Dylana Larkina a s raketově se zlepšujícím Anthonym Manthou.

Rodák z Pelhřimova si tak může začít hledat bydlenív Detroitu. Má ovšem jeden speciální požadavek - v bytě musí smět přebývat zvířata. Frk se totiž nehodlá loučit se svým francouzským buldokem Winstonem.

Zdroj: https://hokej.idnes.cz/nadeje-detroitu-martin-frk-filip-hronek-libor-sulak-fhz-/nhl.aspx?c=A171004_165246_nhl_elv

Foto:MLive.com

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Zdroj: https://hokej.idnes.cz/nadeje-detroitu-martin-frk-filip-hronek-libor-sulak-fhz-/nhl.aspx?c=A171004_165246_nhl_elv