Klientská zóna

Paloncý druhý na MS ve Spartan Race

Vytrvalostní běžec Pavel Paloncý vybojoval na mezinárodním mistrovství světa závodu Spartan Race na Islandu stříbrnou medaili

 

Za 23 hodin mu organizátoři naměřili okolo 125 uběhnutých kilometrů mezi překážkami. Jak sám nováček ve světě Spartan Race Paloncý říká, nejtěžší pro něj byly právě překážky. Když se totiž některému z běžců nepodaří nějakou z nich na trati zdolat, musí na konci kola dělat takzvané angličáky. O tom, že by závod vzdal, však ani na moment neuvažoval.

„Moje silná stránka byl běh, odolnost a výdrž. Překážky to nebyly,“ říká Paloncý. Na konci druhého kola musel běžec dělat 120 angličáků. Postupem času ale přišel na to, jak některé překážky překonat.

V islandském městě Hveragerdi běželi všichni závodníci v teplotě okolo nula stupňů, z toho celých 18 hodin ve tmě. Zprvu promrzlá půda pod náporem sportovců povolila, a tak se po nějaké chvíli závodilo i v bahně.

Pro Paloncého je druhé místo ze závodu historický úspěch. Žádnou jinou medaili z jiného mistrovství světa nemá.

 

Zdroj:https://www.seznamzpravy.cz/clanek/cech-paloncy-obsadil-druhe-misto-na-mistrovstvi-sveta-v-extremnim-zavode-spartan-race-40859

 

Podívejte se, o čem jsou lekce běžecké školy Sportisimo Run:

https://vimeo.com/233948883


Více o běžecké škole SPORTISIMO Run se dozvíte na:

https://www.sportisimo.cz/behame/bezecka-skola/

 

 

Fotogalerie